UA-116135627-1
top of page

איזון שווה אושר

עודכן: 15 בפבר׳ 2023
לאחרונה עשיתי קורס טיפול בהתמכרויות, הוספתי לארגז הכלים שלי שיטות טיפול חדשות.

להפתעתי כל דבר שגורם לנו לחוסר איזון בחיינו, כגון וורקהוליסם, אלה שעובדים כל הזמן, או אלה שכביכל מקריבים את עצמם לטיפול בילדים, זאת התמכרות במידה מסויימת. ניתן לטפל בהם כמו בהתמכרות.

הטיפול בשלבים וכולל את כל שיטות טיפול האחרותת מתחיל עם לעורר את המוטיבציה לטיפול וממשיך במה שמתואר בהמשך.ניתן לעבוד על זה לבד.


להשתמש בדמיון מודרך אל העתיד הטוב הרצוי, הרחקת ההתמכרות , ע"י דמיון מודרך אל העתיד הרצוי, העמקה במצב הרצוי, להרגיש אותו בכל התת חושים, ואז עיגון של המצב הרצוי. ההרגשה הטובה וההפנמה של איך יהיה כאשר יהיה לך טוב כמו שאתה רוצה מעודדת מוטיבציה להשיג את המטרה.

כדי להיות מסוגל להיגמל מהתמכרות, כמו כל שינוי שאנחנו רוצים לחולל בחיינו, אנחנו צריכים לחזק את עצמינו למצוא את נקודות החוזקה שלנו ולפעול כאשר אנחנו ברמות אנרגיה גבוהות, כאשר העכשיו שלנו הוא ברמה אנרגטית גבוהה. כוח המשיכה של האנרגיה הגבוהה ימגנט אלינו התרחשויות באותה רמה וכך נשנה את עתידינו. בהמשך מתוארת אחת השיטות להשגת מטרה זו.


כדאי לחזור לאותם רגעים שעשו לנו טוב בעברינו,היכן שהינו חזקים

אלה הרגעים שיכולים לתת לנו כוח..לפעמים כשקשה לנו בהווה אנחנו נזכרים ברגעים שבהם הצלחנו להתגבר במצבים דומים בעבר בצורה אנטויטיבית.

כמו שהגוף הפיזי יודע לרפות את עצמו אחרי פציעה או מחלה, כך גם הנפש מחפשת בצורה אינטויטיבית את הדרכים שלה. כך זכרון של חזקה מהעבר יהיה אפקטיבי בהווה.

בשביל להתחזק מזכרון רצוי שנחווה את הזכרון בכל התת חושים. לחוות מה הרגשנו, שמענו, ראינו, טעמנו, הירחנו באותה חוויה מחזקת. זאת תחילת הדרך של ריפוי דרך זכרון טוב, זמן שבו היו לנו משאבים שאנחנו זקוקים להם עכשיו.

תרגילים של כניסה לתוך חוויה מחזקת של העבר ויציאה יכולים לאזן אותנו בהווה.


לאחר שהצלחנו לחזור לחוויה פעם אחת, הפעמים הבאות יותר קלות. אפשר להתחיל להתייחס לתחושה, לחוויה או למשאב. אפשר להתחיל לשנות את מבנה תתי-החושים של זכרון, באופן שגורם לחוויה לעבוד בצורה הטובה ביותר. נותן את ההרגשה הטובה ביותר.למשל אפשר לדמיין תמונה של הזכרון ולקרב את התמונה, להפוך אותה לגדולה ובהירה יותר. לבדוק את העצמה של התמונה ואת ההשפעה, לחפש הרגשה יותר טובה ויותר חזקה. להשתמש בדמיון ולהפוך את התמונה לקרובה יותר, גדולה יותר, בהירה יותר, צבעונית יותר. אם זאת תמונה אז לנשוף בה חיים ותנועה, אם זה סרט להפוך לתמונות.

המטרה להטביע בתוכינו את החוויה הכי טובה של הזכרון. להפוך את המשאב לחלק מאיתנו בהווה. באותה צורה ניתן לשנות את השמע של החוויה, להגביר להנמיך, להגיע לחוויה הטובה ביותר.

ליהנות מהחוויה. תאר לעצמך שתוכל להושיט ידיים דמיוניות ולתפוס את החלק הטוב ביותר של ההרגשה כשהיא מתפשטת בגופך.

כדאי לחזור לרגעים של משאבים טובים וחזקים כמו:

פוקוס: זו צריכה להיות דוגמה לתשומת לב ממוקדת. ודא שזה היה משהו שנהנית ממנו, שהצלחת להתרכז ולהפיק את המקסימום. בחר זיכרון ללא חרטות או רגשות מעורבים.

מוצק, יציב: זמן שבו קיבלתם החלטה טובה, כזו שממשיכה להיות טובה גם היום. כשאתה מקבל את ההחלטה יש תחושה שאומרת לך, "זה זה" זו תחושה שאנחנו רוצים.

טוב: זמן שבו לגמרי הפתעת את עצמך ביכולת לעשות משהו, ולעשות את זה טוב. למשל הצלחת לרכב על אפניים

כיף: תקופה, ארוע, זמן שבו נהניתם מאד, היה כיף והייתם שקועים בתוך החוויה הטובהת כמו טיול, חופשה, הדרכה. זה יכול להיות גם רגע פשוט, של הנאה

כן: זמן שבו סמכתם על עצמכם, הלכתם עם האני המאמין שלכם, הייתם כנים ונאמנים לעצמכם. משהו שאתה יכול לעשות בצורה מיומנת, אמינה וחוזרת ונשנית. תשוב על משהו שאתה עושה טוב ובקלות עכשיו, לעומת כמה שזה נראה קשה בהתחלה.

שילוב של חמשת המשאבים יוצר מצב חדש, הרגשה שנותנת כוח ומשנה את העכשיו.

כדאי להעצים כל זכרון, להפוך אותו להרגשה, לעגון את ההרגשה.

עם עבודה יום יומית של חזרה לרגשות ו/או לעיגונים יש התחזקות ואז ניתן לאזן את החיים.

לדאוג שלעבודה, משפחה, פנאי, עזרה לזולת, זוגיות ולמידה יש מקום מאוזן בחיינו.

זה מוביל אותנו לשמחה ואושר.

בהצלחה!


אם אתם צריכים עזרה אשמח לטפל בכם,

אני פה בשבילכם,

הנושמת
39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Komentarai


bottom of page